11 marca 2012

Banksy

Zadanie na dziś - zapamiętać 25 słówek! 

Aby nauka była przyjemna i zakończyła się sukcesem, zastosujemy jedną z metod, którą opisałam wczoraj - oryginalny obrazek składający się z elementów - słówek, które chcemy zapamiętać. Pomogą nam w tym obrazki przedstawiające graffiti brytyjskiego artysty - Banksego. Jego sztuka jest ciekawa, szybko wpada w oko, jest nietypowa, humorystyczna.  
W skrócie metoda skojarzeń polega na tworzeniu dowolnego rysunku z dowolnych elementów - słówek, których się uczysz. Rysunek można zrobić samemu, bądź wyszukać w internecie dowolny humorystyczny i dziwny obrazek, a poźniej go wydrukować. Następnie wyszukujemy w słowniku słówka. Warto założyć sobie zeszyt z naszymi rysunkami (narysowanymi lub wklejonymi) i przeglądać go w wolnej chwili. Jest to bardzo dobra metoda szczególnie dla wzrokowców.

Banksy to artysta, który tworzy w nocy, którego nikt jeszcze nie widział. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu i w innych miejscach na świecie.Banksy używa różnych technik do przekazywania swoich wiadomości, najczęściej humorystycznych lub związanych z polityką. Jego oryginalna forma sztuki ulicznej, łącząca ze sobą graffiti i charakterystyczną technikę oraz odważne i często bardzo ryzykowne umiejscowienie prac, zyskała uznanie artystów i została zauważona przez media.
Wszystkich, których zainteresowała twórczość Banksego, zapraszam do obejrzenia filmu zrealizowanego przez niego - "Fait le  mur". Na YouTubie możemy znaleźć wersję z francuskimi napisami. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę tytuł filmu.  Poniżej zamieszczam krótką prezentację filmu.Przypominam, że oglądanie filmu z francuskimi napisami to także forma nauki. Ważne jest, żeby zrozumieć sens! NIE MUSIMY ZROZUMIEĆ KAŻDEGO POJEDYNCZEGO SŁÓWKA!
 

Obejrzyjcie również prezentację najlepszych prac Banksego. :-)

1 komentarz:

 1. Bardzo ciekawe sposoby na naukę. Te porady są oczywiste, każdy powinien znaleźć wśród nich coś dla siebie.

  Super, gdyby mi się tylko chciało... Od ponad pół roku nie uczę się już tego języka w szkole. Niestety nic nie robię oprócz słuchania muzyki i oglądania Dragon Ball'a po francusku. Może niedługo się w końcu wezmę za coś...

  Gratuluję chęci do pisania bloga! Nie przestawaj, bo (mimo że nie jest to profesjonalne) jest naprawdę przydatne.

  I cieszę się, że zastosowałaś się do mojej rady i piszesz rodzaj rzeczownika w nawiasach ;)

  Pozdrawiam i zapraszam na chomika z materiałami dotyczącymi języka francuskiego: http://chomikuj.pl/?page=485485

  OdpowiedzUsuń