18 sierpnia 2012

Français present


Wczoraj byłam w Empiku i odkryłam tam, nieznany mi dotąd, magazyn dla uczących się języka francuskiego. Na początku popatrzyłam na ¨ Français present¨ dość sceptycznie, nie chciałam wydawać pieniędzy na kolejny ¨wspomagacz¨ nauki, podczas gdy już kilka takich kurzy się w moim pokoju. Ale gdy przeglądnęłam magazyn w środku, decyzje o zakupie podjęłam szybciej. Co możemy w nim znaleźć?
Kilka artykułów na różne tematy: polityka, turystyka, przepisy kulinarne i wiele innych. Zapewniam, że zapowiadają się one bardzo interesująco.
Spójrzcie na tematy z najnowszego numeru:

W każdym z artykułów najtrudniejsze słowa są podkreślone 
i kolejno wypisane z boku każdej strony oraz przetłumaczone, dzięki czemu teksty czyta się dosyć płynnie.
Dodatkowo, niektóre z artykułów można odsłuchać w komputerze lub ściągnąć i przegrać na swoje mp3. Dzięki temu możemy ćwiczyć umiejętność czytania po francusku, obserwując tekst, jednocześnie go słuchając.Koszt magazynu to: 10, 50zł, jest to dwumiesięcznik.
Więcej informacji na: francais.edu.pl

Czy znacie już ten magazyn? Co o nim sądzicie?

7 komentarzy:

 1. Kupuje go regularnie. I jak dla mnie, jest on dość ciekawy i pomocny. Jedyną rzeczą, która nie do końca mi pasuje (głównie w pozostałych magazynach tego wydawnictwa), jest brak wskazań czy słówka mają np. charakter formalny czy nieformalny. Oczywiście czasami problem rozwiązuje samo tłumaczenie.

  Podsumowując, moje doświadczenia z tym magazynem są jak najbardziej pozytywne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To rzeczywiscie moze byc istotna kwestia!

   Usuń
  2. !!!
   witam, mam wielką prośbę do Państwa, poszukuję kilku numerów archiwalnych francais present 3, 4, 5, 6, 12 nie można ich już zakupić w wersji papierowej, czy istniałaby możliwość skontaktowania się z Państwem przez maila, czy można by było zeskanować te numery? wiem, że zajęłoby to dość czasu, ale postarałabym się to jakoś Państwu zrekompensować,
   mój mail: adab01@poczta.onet.pl
   proszę o kontakt

   Usuń
 2. wczas to odkryłaś -.-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokladnie tak, wczoraj! Tak sie czasami dzieje, gdy mieszka sie we Francji, gdzie owego magazynu nie ma.. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Ton blog est genial :) Ja jestem w czasie przypominania sobie francuskiego, więc może okazać mi się trochę pomocny, bo zawsze jakieś słówka wpadną w oko itp.
  A Francais Present prenumeruję od początku i szczerze polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również prenumeruję Francais Present od samego początku i mogę go polecić :) sama się z niego uczę, ale też korzystam przy przygotowywaniu lekcji dla moich uczniów :)

  OdpowiedzUsuń