25 lipca 2012

Szkoła językowa

Do tej pory uczęszczałam do szkół językowych tylko na zajęcia z języka angielskiego. Oznacza to, że nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o naukę na kursach języka francuskiego.
We Wrocławiu jest wiele szkół oferujących naukę tego języka, a wśród nich chyba najbardziej znany Alliance Française. Czy jest to dobra szkoła? Które szkoły są od niej lepsze, a które gorsze? Gdzie warto zapisać się na lekcje francuskiego, gdzie jest drogo, a gdzie tanio i najważniejsze: gdzie nauka jest na wysokim poziomie z dobrymi i przygotowanymi do nauczania lektorami? Może macie jakieś doswiadczenie... Zapraszam do pisania Waszych opinii w komentarzach, jeśli będzie ich wiele, postaram się na końcu zrobić ich podsumowanie.

Wiele szkół oferuje także intensywne kursy języka francuskiego (nawet 48 godzin miesięcznie), co oznacza, że materiał realizowany zazwyczaj w ciągu jednego semestru, może być przerobiony tylko w sierpniu czy wrześniu. Oczywiście jest to opcja wyłącznie dla tych, którzy nie pracują w trakcie jednego miesiąca, gdyż zajęcia będą trwały codziennie około 2 czy 3 godzin, a po ich skończeniu warto byłoby powtórzyć cały materiał w domu.

Oto szkoły językowe w których można zapisać się na kurs francuskiego znalezione przeze mnie w internecie. Chcę zaznaczyć, że nie mam wyrobionej opinii o żadnej ze szkół, gdyż nigdy nie uczęszczałam do nich na zajęcia, a ich wybór szkół i kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Wrocław:

Warszawa:

Poznań:

Kraków:

Gdańsk:

5 komentarzy:

 1. Jesli chodzi o Krakow to polecam szkole JJComunication :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W Poznaniu chodziłam na kurs do Allianze Francaise i byłam bardzo zadowolona. Mają świetną kadrę, niezwykle entuzjastyczną i zajęcia są na dobrym poziomie i z pewnością nie są stratą czasu. Polecam. Poza tym można korzystać do woli z ich biblioteki, całkiem nieźle wyposażonej.
  A po godzinach można pograć w Scrabble :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem przypadkiem wpadłam na bloga;)
  Co do Krakowa to polecam Instytut Francuskiego na ul.Stolarskiej.
  Obecnie jestem na miesięcznym, intensywnym kursie w Paryżu organizowanym przez merostwo w Paryżu. Koszt-90e, więc cena b.przystępna:) i poziom też. Zresztą mając doświadczenie już w wielu szkołach językowych-wszystko zależy od prowadzącego:) A i jeszcze, póki pamiętam...niestety Alliance Française w Paryżu jest BEZNADZIEJNY. Naprawdę nie polecam. Szkoda kasy i zachodu... grupy ciągle się zmieniają, cały czas dochodzą nowe osoby co strasznie dezorganizuje naukę...
  Polecam tą szkołę wszędzie poza Paryżem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam AF w Brukseli.
  Chodziłam kilka miesięcy na kurs intensywny, zajęcia w godzinach 9-12, 5x w tygodniu. Jeden cykl trwał 4 tygodnie (60godz.). Wyczerpujące, wymagające dużej motywacji ale dzięki ciężkiej pracy (co najmniej drugie tyle w domu) efekty były spektakularne. Zaczynałam od poziomu dla początkujących A1, a po 4 miesiącach swobodnie posługiwałam się językiem! Każdy kolejny miesiąc to doskonalenie języka.
  Naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uczęszczałam we Wrocławiu do Alliance Française na kurs 30h (maj-lipiec) i jestem zadowolona, zajęcia były głównie z Francuzką mieszkająca w PL od kilku lat, było przyjemnie i podręcznik moim zdaniem jest OK- ( Alter Ego A1) ;) no i cena jest w miarę przystępna jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń